Edit

wikiHow:Slovak wikiHow Project/O wikiHow

EditČo je wikiHow?

Predstavte si svet, v ktorom sa môže každý ľahko naučiť ako niečo urobiť. Svet, kde má každý prístup ku návode vo viacerých jazykoch a umožní miliardám ľudí zlepšiť svoje životy, či už normálnymi alebo zvláštnymi spôsobmi. To je svet chceme vytvoriť.


Tu vo wikiHow, obrovská komunita znalá vo viacerých vedomostiach, pracuje na vytvorení takéhoto sveta. Sme poháňaný spoločnou vášňou vytvoriť kolekciu vysoko kvalitných "ako-na-to" sprievodcov. Neustále zlepšujeme každý článok so snahou poskytnúť wikiHow takmer pre každú tému.


Každý mesiac sa millióny ľudí obracajú na wikiHow aby sa naučili niečo nové. Prispievaním aj tvojich znalostí na wikiHow môžeš pomôcť mnohým ľudom na celom svete naučiť niečo nové.


Aj keď sme si vedomí, že táto snaha bude trvať dlhé roky, máme radosť z vedomia že sme pomohli už miliónom ľudí každý deň.


Prejdi si wikiHow Prechádzku aby si sa dozvedel viac.

EditAko wikiHow funguje?

wikiHow je "wiki" webstránka, ktorú môže meniť každý. Ktorýkoľvek návštevník môže vytvoriť novú stránku aby napísal alebo urobil niečo iné. Keď je stránka potvrdená, iný návštevník ju môže opäť upraviť a tak zlepšiť. Čím viac ľudí stránky vylepšuje, tým rastie ich kvalita. Všetky zmeny na stránke sa zobrazia po stlačení "posledné zmeny" alebo aj po stlačení "page history". wikiHow funguje pretože dôverujeme naším užívateľom že sa budú správať tak, aby pomáhali ostatným. Výsledkom je, že naši spolupracovníci rýchlo odstránia vandalizmus, nezmysly a obsah, ktorý nie je vhodný pre našu "ako-na-to" príručku.

EditAko môžem pomôcť?

wikiHow môžete pomôcť modifikáciou stránok, ktoré to potrebujú. Prehliadajte si články štádia vývoja a pozrite, či nemôžete pridať nejakú informáciu. Podeľ sa so svojími znalosťami topic not yet covered napísaním novej stránky kliknutím na "Create a wikiHow Article" v pravom hornom rohu každej stránky. Ak máš nápad na článok - napíš na a list of suggested articles. Najprv sa však uisti hľadaním, či niektorý z navrhovaných článkov už nebol napísaný. Smelo zmeňte ktorúkoľvek existujúcu stránku. Prečítajte si ako prispieť k wikiHow. Pozri si aj wikiHow Prehliadku aby si sa dozvedel ešte viac.

EditNiekoľko rád

Keď prispievaš k wikiHow, maj na pamäti nasledovné:

  1. Buď úctivý, milý, podporujúci a priateľský k spolupracovníkom. Predpokladaj dobrú vieru v iných. Sme tu spolu, aby sme napísali veľký "ako-na-to" manuál.
  2. Buď smelý. Ak myslíš, že tvoje kroky zlepšia našu misiu, sprav ich!
  3. Nespamuj. Prosím pridávaj len také externé odkazy, ktoré ti slúžili ako zdroj informácií pre daný článok.
  4. Predpokladaj, že tvoje články budú modifikované, kritizované a zlepšované ostatnými. Zmeny by mali byť vnímané v duchu zlepšenia a nie ako záporná kritika tvojich schopností.

EditAko sa stretnúť s komunitou?

Na čítanie, písanie a úpravu článkov nemusíš byť registrovaný. Registráciou získaš len niekoľko výhod. Na zaregistrovanie použi Special:Userlogin v pravom hornom rohu každej stránky.

EditMôžem pomôcť robiť wikiHow v Slovenčine?

Jasné, a to hneď teraz! Väčšina článkov wikiHow je v angličtine a preto by sme chceli, aby bola postupne prístupná vo všetkých jazykoch. Viacjazyčné wikiHow stránky sa práve pripravujú v: Spanish, German, French, Portuguese, and Dutch. Aby sa obsah stránok vyvíjal v niečo užitočné kľudne ich začni modifikovať. Môžeš sa tiež zaregistrovať, aby si mohol zlepšovať kvalitu Slovenského projektu.

EditSleduj, čo sa deje

Môžeš sledovať čo sa deje na wikiHow čítaním forums alebo The wikiHow Herald. wikiHow Herald ponúka službu, ktorá ti zašle správu pri vytvorení každého nového článku.

EditLicencia Creative Commons

Celý obsah wikiHow podlieha licencii a Creative Commons. Táto licencia umožňuje používať obsah wikiHow voľne pre ktorúkoľvek organizáciu alebo osobu na akýkoľvek nekomerčný účel. Táto voľná možnosť znovu publikovania nášho obsahu pomáha wikiHow plniť úlohu pomocou poskytovania návodov na riešenie problémov každodenného života pre ešte viac ľudí zadarom.

EditwikiHow bude vždy zadarmo

wikiHow je k dispozícii zadarmo každému na svete. Naším cieľom je pomocť čím viac ľuďom zdieľaním našich návodov a preto nebude jej obsah nikdy spoplatnený.

EditAko podporiť wikiHow?

wikiHow potrebuje podporu, aby mohla poskytovať svoje služby. Ale namiesto žiadania príspevkov od užívateľov sme sa rozhodli ukázať príjemnú nevtieravú reklamu na stránke. Nemáme pop-up ani iné odporne reklamy. Rovnako neponúkame ani spyware alebo iné škodlivé programy. Reklama je veľmi nevtieravá a minimálna. Registrovaným užívateľom dokonca nezobrazujeme žiadne reklamy. Domnievame sa, že nevtieravá reklama je najvhodnejší spôsob, ako získavať prostriedky na prevádzku. Ak si chceš prečítať viac: history of wikiHow a tu sú odpovede na niektoré otázky: "is wikiHow a non-profit?".

EditAký software wikiHow používa?

wikiHow používa MediaWiki open source software, ktorý bol vytvorený dobrovoľníkmi pre Wikipedia a pre ďalšie wiki-ny. Je k dispozícii zdarma pod licenciou GNU General Public License. Ak chceš kópiu tohoto software zdarma aj s našimi úpravami, prečítaj si prosim this page. Článok obsahuje aj odkaz na stiahnutie.

EditAko sa spojiť s wikiHow?

Všeobecné otázky a pomoc
Požiadavky od novinárov
Pomoc naživo
Snail Mail

wikiHow
1010 El Camino Real, Suite 325
Menlo Park, California 94025

Spotlight Articles - wikiHow Herald
Voľby Administratora

Article Info

Categories: WikiHow Language Projects

In other languages:

العربية: عن ويكي هاو, Français: À propos de wikiHow, Nederlands: Over wikiHow, Português: Sobre o wikiHow, Español: Acerca de wikiHow, English: About wikiHow

Thanks to all authors for creating a page that has been read 293 times.