Edit

wikiHow:Slovak wikiHow Project

Dlhodobá vízia pre wikiHow je pripraviť "ako na to" príručku, ktorá bude k dispozícii všetkým ľuďom na Zemi. Aby sa to podarilo, potrebujeme sprístupniť wikiHow vo viacerých jazykoch. Spôsob ako to urobiť je popísaný v Spracovanie jazykovej verzie. Teraz je Slovenská verzia v "projektovej fáze", kde sa pokúsime zohnať dostatok dobrovoľníkov, ktorí pomôžu vybudovať živý wikiHow.

EditČo budeme potrebovať

  • Aspoň jedného dobrovoľníka, ktorý sa bude venovať prácou "prostredníka" pre anglické a slovenské wikiHow komunity. Táto osoba musí byť editor anglického wikiHow a musí byť oboznámená so spôsobom, akým wikiHow funguje. Pokiaľ sa niekto stane prostredníkom, vyžaduje si to značný čas, takže na to buď pripravený.
  • Niekoľko ďalších slovensky hovoriacich ľudí, ktorý by chceli prispievať k wikiHow.
  • Zopár dobrovoľníkov ktorí pomôžu preložiť jazykový súbor z angličtiny do slovenčiny.
  • Zopár dobrovoľníkov, ktorí preložia daľšiu dokumentaciu do slovenčiny aby tak pomohli začať novým prekladateľom. Mali by ste mať preložené dôležité stránky ako Writer's Guide, About wikiHow.

EditZostaviť skupinu dobrovolníkov

Potrebujeme skupinu dobrovolníkov, ktorí plánujú prispievať do wikiHow v Slovenčine.


Ak sa chcete pridať, najprv si vytvorte konto create an account a potom pridajte svoj login nižšie napísanim tildy (~) 4 krát, takže by to malo vyzerať takto: ~~~~:

  1. Spamer 20:45, 26 May 2009 (GMT)
  2. Leona
  3. Lukáš Minár 13:00, 18 January 2014 (UTC)
  4. Eamane (talk) 14:15, 30 January 2016 (GMT)
  5. Atuskatraductora (talk) 12:06, 14 February 2016 (GMT)Atuskatraductora

EditČiastočne preložene stránky (Partly translated pages)

EditTreba preložiť (To be translated)

EditĎaľšie kroky

Ak máme dostatok ľudí a aspoň jedného prostredníka kto je zároveň aj editorom v angličtine, wikiHow bude schopná založiť Slovenskú verziu. Aby sa zrýchlil tento proces, pouvažuj ako získať ďaľších členov. Ak máš akékoľvek otázky, kľudne kontaktuj anglicky emailom Jacka na wiki@wikiHow.com. Napíš "Jack" do predmetu aby si obišiel spamove filtre.

Article Info

Categories: WikiHow Language Projects