Edit

wikiHow:Polish wikiHow Project/About wikiHow

EditCzym jest wikiHow?

wikiHow to wpółpraca umożliwiająca tworzenie i dzielenie się największym na świecie poradnikiem o najwyższej jakości. To tak, jakby każdy na Ziemi miał swojego prywatnego nauczyciela, który mógłby pokazać jak zrobić coś, co tylko zapragniesz. W końcu, nasz wielojęzyczny poradnik, powinien zawierać dokładne instrukcje na każdy możliwy temat. Te ogólnodostępne informacje pomogą ludziom w wielu aspektach życia.


Każdego miesiąca milliony ludzi odwiedza wikiHow, aby nauczyć się czegoś nowego. Dzieląc się swoją wiedzą na wikiHow, możesz pomóc ludziom na calym świecie.


Zapoznaj się z przewodnikiem wikiHow aby dowiedzieć się więcej.

EditJak wikiHow działa?

wikiHow to strona, którą każdy może tworzyć i zmieniać. Każdy odwiedzający może stworzyć nową stronę aby napisać, jak można coś zrobić. Inni odwiedzający mogą zmieniać i ulepszać tą stronę, jak tylko zostanie ona zapisana. Po jakimś czasie artykuł taki zyskuje na wartości dzięki pracy innych. Aby przekonać się, jak wygląda taki proces udoskonalania zobacz ten przykład. Wszystkie zmiany są zapisywane i można je zobaczyć w dziale "Ostatnie zmiany" jak również w "historii strony" danego artykułu. wikiHow nadal działa, ponieważ ufamy naszym użytkownikom, że będą się oni zachowywali w odpowiedni sposób. Dzięki temu, użytkownicy niezwłocznie usuwają wszelkie formy wandalizmu, nieodpowiednich treści i materiały, które nie odpowiadajom ustalonym normom.
EditJak mogę pomóc?

Możesz ulepszyć wikiHow przez redagowanie jakiejkolwiek strony wymagającej poprawy. Przejrzyj nasze artykuły we wczesnej fazie rozwoju i zobacz, czy możesz dodać jakieś informacje. Jeśli czujesz się na siłach, aby poprawiać błędy gramatyczne, stylistyczne oraz tzw. literówki, zobacz artykuły wymagające takich popraw. Jeśli znajdziesz temat, który nie został jeszcze poruszony, zawsze możesz zająć się jego realizacją, klikając na Nowa Strona w prawym górnym rogu większości stron. Jeśli szukasz pomysłów na artykuł do napisania, sprawdź stronę z sugestiami nowych artykułów podsuniętymi przez innych użytkowników. Zanim jednak coś napiszesz, upewnij się, czy artykuł taki nie został juz przez kogoś napisany. Zachęcamy do redagowania jakichkolwiek artykułów znajdujących się na stronie. Przeczytaj jak mogę pomóc wikiHow, lub tą stronę aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

EditKilka porad

Consider the following when interacting on wikiHow.

  1. Bądź uprzejmy. Staraj się być przyjazny i pomocny w stosunku do innych użytkowników. Ufaj innym. Wszyscy jesteśmy tutaj po to, aby pisać wielki podręcznik jak-to-zrobić.
  2. Bądź odważny. Zmieniaj co chcesz, jeśli tylko uważasz, że twój wkład pomoże nam dążyć do celu naszej misji!
  3. Nie spamuj. Dodawaj linki tylko jeśli dana strona została użyta jako źródło umieszczonych przez Ciebie informacji.
  4. Pamiętaj, że Twoja praca może być zmieniona, krytykowana lub uzupełniana przez innych. Staraj się postrzegać każdą zmianę jako próbę podniesienia jakości artykułu, a nie jako negatywną ktytykę twoich zdolności.

EditChcesz przyłączyć się do społeczności?

Nie musisz zakładać nowego konta, żeby czytać, pisać albo poprawiać artykuły, aczkolwiek zarejestrowanie się i oficjalne przyłączenie się do społeczności ma swoje zalety. Aby się zarejestrować kliknij na Special:Userlogin w prawym górnym rogu każdej strony.

EditCzy mogę pomóc tworzyć wikiHow swoim języku?

Tak! W chwili obecnej, wikiHow jest przeznaczona głównie dla osób posługujących się językiem angielskim. Naszym marzeniem jest, aby serwis wikiHow był łatwo dostępny dla ludzi na całym świecie w ich ojczystych wersjach językowych. Strony takie, są aktualnie budowane w następujących językach: Hiszpański, Niemiecki, Francuski, Portugalski, oraz Duński. Aby pomóc w rozwoju jednej z nich, możesz zacząć je edytować. Możesz również przyłączyć się do tworzenia projektu wikiHow we własnym języku.

EditBądź na bieżąco z aktualnościami

Bądź na bieżąco z aktualnościami odwiedzając forum lub czytając Zwiastuny wikiHow "Herald". Możesz również skorzystać z opcji dostarczania nowo umieszczonych w nim publikacji na swoją stronę użytkownika.

EditCreative Commons Licensed

wikiHow licenses all content under a Creative Commons License. This license allows wikiHow content to be used freely by any organization or person for any non-commercial purpose. Allowing free republication of our content helps achieve wikiHow's mission by offering our instructions to the problems of everyday life to even more people for free.

EditwikiHow zawsze będzie bezpłatne

wikiHow jest dostępne dla każdego na świecie bez żadnych opłat. Naszym celem jest niesienie pomocy jak największej ilości osób przez dzielenie się poradami i dlatego nigdy nie będziemy żądać opłat za dostęp do strony.

EditJak wikiHow utrzymuje się finansowo?

wikiHow potrzebuje środków pieniężnych aby działać, lecz zamiast prosić użytkowników o wsparcie, utrzymujemy się z reklam. Są one subtelne, nie rzucające się w oczy i nie utrudniają przeglądania strony. Nie ma żadnych wyskakujących okienek ani oprogramowania szpiegowskiego. Reklamy nie wyświetlają się zarejestrowanym użytkownikom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać historię wikiHow i znaleźć odpowiedź na pytanie "czy wikiHow jest organizacją non-profit?".

EditJakiego oprogramowania używa wikiHow?

wikiHow is powered by MediaWiki open source software created by volunteers for use on Wikipedia and other wikis. It is available for free under the GNU General Public License. If you would like a free copy of our modifications, just ask.

EditJak mogę się skontaktować z wikiHow?

Wyślij e-maila na adres wiki@wikihow.com. Czekamy na propozycje zmian, które mogą pomóc w ulepszaniu strony wikiHow.

Article Info

Categories: WikiHow Language Projects

In other languages:

العربية: عن ويكي هاو, Français: À propos de wikiHow, Nederlands: Over wikiHow, Português: Sobre o wikiHow, Español: Acerca de wikiHow

Thanks to all authors for creating a page that has been read 458 times.