Edit

wikiHow:Polish wikiHow Project

wikiHow jest długoterminową wizją stworzenia bezpłatnych instrukcji "jak to zrobić" dostępnych dla każdego na świecie. Aby tego dokonać musimy ją zbudować w wielu językach. Metoda, której używamy do tego, jest opisana w Language Version Process. Obecnie polska wersja językowa jest w "fazie projektu" podczas której staramy się pozyskać wystarczającą ilość oddanych ochotników do zbudowania żywej wikiHow.

EditCzego nam potrzeba

  • Przynajmniej jednego ochotnika który chciałby stać się pośrednikiem angielskiej i polskiej społeczności wikiHow. Osoba ta powinna być edytorem angielskiej wersji wikiHow, mieć obycie z wikiHow i wiedzieć jak ona działa. Stając się pośrednikiem zaangażujesz znaczący wkład czasu tak więc zgłoś się tylko jeśli rzeczywiście chcesz tej pracy.
  • Kilka innych osób piszących po polsku zamierzających redagować artykuły w nowej wikiHow.
  • Kilku wolontariuszy którzy pomogą przetłumaczyć angielskie pliki na polski.
  • Kilku wolontariuszy do stworzenia podstawowych stron dokumentacyjnych w Polskiej wikiHow aby nowi edytorzy wiedzieli jak zacząć. Ważne strony jak Writer's Guide, About wikiHow muszą być przetłumaczone.

EditBudowa społeczności użytkowników

Aktualny koordytantor projektu BoA


Potrzebujemy zespołu ochotników którzy będą pisać w wikiHow po polsku.


Aby się dopisać najpierw załóż nowe konto i następnie podpisz się swoją sygnaturą wiki wpisując na końcu listy # i cztery tyldy, aby wyglądało to tak #~~~~

  1. Rujitsu 13:51, 30 June 2013 (UTC)
  2. Czekolada_chocolat 21:04, 30 June 2013 (UTC)
  3. Someone556 19:49, 8 October 2013 (UTC)
  4. Pseudoanonymous (talk) 10:11, 11 February 2014 (GMT)
  5. MB44 7:04, 4 January, 2015 (CST)
  6. Blxckcat 12:12, 27 February, 2016Z jakiegoś powodu - zapewne 'martwej ciszy' skasowano polskie strony 'pl.wikihow'.
Jeśli znaleźliby się jacyś chętni do ożywienia działa należy napisać do administratorów wikihow o przywrócenie stron, bo został tam odwalony kawał roboty i szkoda byłoby robić to ponownie.

BoA 16:36, 8 October 2011 (UTC)

EditNastępne kroki

Kiedy będziemy mieć wystarczającą ilość osób i przynajmniej jednego pośrednika, który pisze regularnie w angielskiej wersji wikiHow, będziemy zdolni rozpocząć. Aby przyspieszyć ten proces, spróbuj rekrutować nowe osoby. Jeśli masz jakieś pytania, proszę pisz śmiało do Jack'a na adres wiki@wikiHow.com. Napisz "Jack" w tytule aby uniknąć filtrów antyspamowych.

Article Info

Categories: WikiHow Language Projects