Edit

wikiHow:Latvian wikiHow Project/Writer's Guide

Šīm instrukcijām vajadzētu palīdzēt jums uzrakstīt rakstu how-to formātā mēs aplūkojam labāku praksi. Ja jūsu pirmais mēģinājums nav pietiekoši labs, neuztraucieties. Wiki skaistums, kā visas lietas, ir labojams ar Jūsu vai citu lietotāju palīdzību. Tikai izdariet jūsu labākais un ir izpriecu.

EditPirms jūs palaižat rakstību jūsu panta

 1. Izvēlieties tematu uzmanīgi — tādu, kura vēl nav wikiHow. Search pie izdarīt sure.
 2. Check the deletion polise pie noteikt vai jūsu temats tiek piemērots for wikiHow, un understand ko wikiHow ir ne.
 3. Gather kopā informācija un, ja jūs esat tā sliecīgi, the photos ka jūs gribat pie iekļaut jūsu pantā.
 4. Research fakti un metodes from citas grāmatas vai websites. Jūs tiekat atbalstīti pie izmantot faktus, kuru jūs studējāt elsewhere tiktāl kā jūs credit those avoti un don't plagiarize. Uzrakstiet visu Jūsu personīgajos vārdos vai nosūtiet mums skaidru atļauju no autora pie legally importē copyrighted saturu.

EditPar jūsu raksta virsrakstu

Virsrakstos izmantojiet tik maz vārdus, cik vien iespējams. Tie satur key words kuru kādam vajag novietot into meklējuma kastīte ja tie meklēja it. Vārdi how to tiek pielikti automātiski Jūsu vietā. Griežaties pie the virsraksta polise konkrētākai informācijai.

Editizvēlas kategorijas

Izmantojiet lāsi apakšā ēdienkartes pie izvēlēties kategoriju bet pēc tam apakškategoriju jūsu rakstam. Ja Jūsu raksts ir kategorizēts, citi lietotāji to var vieglāk atrast. Izlasiet on for more detalizē on kategorizē.

EditJusu Ievads

wikiHow ievadā parasti ir ap 2-5 teikumi. It vajag tur pie runāt jūsu lasītāju precīzi kas jūsu pants ir un pie izdarīt it skaniska interesēšana un pārliecina tos pie izlasīt on.


Piemērs sākuma līnijām:

 • Vai Jūs jebkad esat domājuši kā uzrakstīt patiešām labu ievadu savam wikiHow rakstam?
 • Rakstība patiešām lielu ievadu ir viegla kad jūs know kā.

Piemēra closers:

 • Še ir kā pie izdarīt it dažos vieglos soļos.
 • Tikai sekojiet šiem soļiem, lai sasniegtu rezultātu.


EditSteps

tie ir soli pēc soļa instrukcijas. Jums ne vajag pie numurēt jūsu steps—this tiek izdarīts automātiski jūsu vietā!

 1. 1
  Izdariet katru soli prasība orientēja instrukciju for lasītājs. Labākais ceļš pie izdarīt šo ir pie sākt katru soli ar darbības vārdu norādījuma akciju pie ņemt (t.i., darbības vārds nenoteiksmē) un follow šo ar concise paskaidrojumu of kas ir vajadzīgs pie complete soli. (piemēram, "gather jūsu ingredientu visu kopā", "atrod pieredzējušu palīgu pie strādāt ar jums.").
 2. 2
  Izskraidiet introductory frāžu use. Tie iekļauj, bet tiek ne ierobežoti pie frāzēm kā piemēram "solis 1:", "Pašlaik", "pēc tam", un "pēc tam".
 3. 3
  Write standarta English. Sāciet katru soli ar galveno burtu un beidziet ar punktu. Izskraidiet izmantošanu visu caps, internet stenogrāfija, un emoticons. Obas British un amerikāņu English tiek piemērotas, bet būt pārliecinātam ka jūs esat secīgi ar vienu vai cits jūsu pantā!
 4. 4
  Ierobežojiet katru soli pie vienas galvenās idejas. Noturiet jūsu piedāvājumus short un vienkāršs. Šis will izdarīt jūsu instrukcijas viegls pie follow.
 5. 5
  Pievienojiet mazliet paskaidrojuma pie soļa, ja tas palīdz lietotājam. Piemēram, "aizpildiet drīvē šaujamieroci ar caulk" ir ne tā derīgs kā "ieliek caulk tube into drīvē šaujamierocis ar tube uzgali norāda tālu no trigger."
 6. 6
  Leave derīgi uzgaļi un brīdinājumi for citi tīrumi. "Turn siltums apakšā un uzvārās zupu. Ja siltums ir pārāk augsts, zupa will kūsāt pār, izdara nekārtību un var izsaukt apdegumus ja bērni ir blakus" ir ne labu soli. It vajag būt labākam pie runāt, "turn siltums apakšā un uzvārās zupu" kā solis, un ieliek pārpalikušo informāciju uzgalī vai brīdinājumā.
 7. 7
  Izvairieties no pirmās personas atsauces. Citiem vārdiem, neizmantojiet "Es" , jo tā Jūsu raksts izklausīsies tā, ka būtu domāts specifiski Jums. Jūsu rakstu var izlasīt ļaužu tūkstoši, tā it ir labāks pie skanēt tā kopējs līdzko iespējams.
 8. 8
  Weave saikņu zirnekļtīkls from jūsu pants līdz pat citiem wikiHow pantiem. Tāpat add bija sakaram ar wikiHows.
 9. 9
  Pārbaudiet jūsu spelling, gramatika un punctuation kad jūs esat pabeiguši. Jūs esat pie izdot jūsu darbu for pasaule pie paskatīties! Griežaties pie the list kā šis will rādīt jums kļūdas, kurš tiek ne pacelts by, ieraksta pārbaude programmas.
 10. 10
  Add iedala un citas presentational ierīces. Wiki sintakse ir extensible, un var izdarīt lietu lērumus kā piemēram bold, italics vai linking. Pie learn vairāk, izlasa the advanced wiki sintakses apkrāpšanas lapu.
 11. 11
  Take fotogrāfijas of process, ja piesavina. Jūs varat find brīvs atļāva fotogrāfijas un add tie pie jūsu panta, ja jūs tā izvēlaties.

Edituzgaļu

 • Pievienojiet jebkādus papildus padomus pie šīs sekcijas, kuri var palīdzēt Jūsu lasītāju sasniegt jūsu raksta mērķi vieglāk. Tie ir ne soļus, tā jūs ne esat pie begin ar verbu ja jūs ne gribat pie. Piemēri iekļauj:
  • amerikāņu ķirurga ģenerālis rekomendē...
  • pie izdarīt šo receptes sweeter, pieliek extra cukura 5 grami.

Editbrīdinājumu

 • Šī sekcija ir for jebkāda brīdinājuma informācija. It ir labu ideju pie uzsvērt jebkādas apslēptās bīstamības procesā jūs esat aprakstījuši. Piemēri iekļauj:
  • The Lielbritānijas karaliska sabiedrība for accidents piesardzību ļaužu prevention pie...
  • Vienmēr lietojiet aizsargbrilles...
  • Tas var būt nelegāli dažās valstīs...
  • Ja tur ir iespējama bīstamība pie dzīves vai locekļa, feel brīvs pie izmantot vārdus "nekad" vai "izdarīt" ne, kā in "nekad sajauc gaišzaļu bleach ar citiem aizvāc šķidrumiem. Maisījums var radīt indīgu gāzi, kurš var nogalināt jūs." Ne izmantojiet visu caps for these termini, tomēr. Tikai put tie italics vai atstāj tos pie speak for themselves.

Editpapildus sections

jūs varējāt tāpat gribēt pie pielikt:

Editlietas jūs will vajag

 • Šis ir neobligātu lodi non-food fiziskais objektu necessary asais saraksts pie complete uzdevumu.

Editingredientu

 • Barojošo ingredientu, kurš pavada receptes vai tamlīdzīgas lapaspuses, neobligāts saraksts.

Editbija sakaram ar wikiHows

 • Sasien pie citiem saistītiem wikiHow pantiem. Detalizē here.

Editavotus un citātu

pie pielikt augstāk sekciju jebkādu, pārbauda kastītes apakšpus lapaspuses rada šablonam.

Editun galīgi

mūsējam mission


Our mērķim vajag pie būt katru katrs wikiHow pants pie būt vienu īpaši precīzs, instrukciju īpaši derīgs salikums uz šā temata kaut kur. Panti parasts ne iesākas at mūsējs target kvalitatīvs augsta līmeņa, bet ceļas tur augstāk laiks. By izdarīšana jebkādu ieguldījumu še, jūs will būt palīdz ka process ņem vietu.


Ja jums ir jebkādi jautājumi lūdzu ne stomījieties pie kontaktēt a palīdzības komandas loceklis vai email mēs.Tagad, kad Jūs zināt kā uzrakstīt wikiHow, lūdzu jūtieties brīvs pie rediģējiet dažas lapaspuses and/or start uzraksta!

Article Info

Categories: WikiHow Language Projects

In other languages:

Español: Guķa del escritor, Nederlands: Schrijf Gids, Português: Guia izdara Escritor, العربية: دليل الكاتب, Français: Guide de l'auteur, Polski: poradnik autora, Deutsch: Wie man einen wikihow Artikel schreibt

Thanks to all authors for creating a page that has been read 220 times.