Edit

wikiHow:Czech wikiHow Project/About wikiHow

EditProč jsme tady

Představte si svět, kde se každý může jednoduše naučit cokoliv. Svět, kde přístup k vyčerpávajícím návodům krok za krokem v mnoha jazycích, umožní miliardám lidí zkvalitnit jejich životy jak v běžných oblastech, tak i v těch neobvyklých. Právě takový svět chceme vytvořit.


Na wikiHow spolupracuje komunita znalých filantropů[1], aby takový svět vytvořila. Jsme poháněni sdílenou vášní, abychom dosáhli vytvoření vysoce kvalitní kolekce příruček jak na to. Neustále vylepšujeme každý článek do té doby, dokud neobsahuje nejužitečnější soubor instrukcí krok za krokem na dané téma.


I když uznáváme, že dosažení tohoto ambiciozního cíle bude trvat mnoho let, máme radost z toho, že už jsme každý den pomohli milionům lidí.

EditCo děláme

wikiHow je společné úsilí pro vytvoření nejužitečnějších příruček jak na to na světě. Podobně jako Wikipedia, wikiHow je wiki, ve které může kdokoliv psát nebo upravovat stránky. Tisíce lidí z celého světa společně napsaly 193,204 článků jak na to. Přes 35 milionů lidí za měsíc čte wikiHow podle Google Analytics a Quantcast nás řadí jako 150. nejoblíbenější webovou stránku.


V současné době tvoříme wikiHow v angličtině, španělštině, portugalštině, němčině, francouzštině, italštině, arabštině a holandštině. Doufáme, že časem spustíme wikiHow ve spoustě dalších jazycích.

EditKdo jsme

Dobrovolná komunita pisatelů a editorů, plná života, z mnoha států, tvoří jádro wikiHow. Každý, kdo na wikiHow přispívá, to dělá proto, že je to zábava. Další důvody, proč lidé přispívají, jsou odhodlání pomáhat ostatním, radost z podílení se na něčem větším, než čeho by jednotlivec mohl sám dokázat. Dalším z důvodů je vzrušení z toho, že právě vaše příspěvky čte velké množství lidí a také získání reálných zkušeností z psaní a vedení lidí.


Zakladatel wikiHow, Jack Herrick a několik placených zaměstnanců na plný úvazek nacházejících se v Palo Alto v Kalifornii a vzdálených kancelářích v Portlandu v Oregonu a v Seattlu ve Washingtonu, také pomáhají udržovat wikiHow v posunu kupředu.

EditJak wikiHow funguje

Protože může wikiHow upravovat kdokoliv, mění se náš obsah každý den. Každá úprava je vidět v našem seznamu Posledních změn, který se pravidelně kontroluje. Hlídači posledních změn z řad dobrovolníků rychle vrací zpět špatné úpravy. Několik dalších nástrojů pro řízení kvality mezi sebou spolupracuje, aby se zajistilo, že se každý článek časem zlepší s tím, jak stále více a více lidí přispívá svými jedinečnými znalostmi a zkušenostmi.


Sdílíme naše instrukce zdarma pod licencí Creative Commons, která umožňuje přejímat obsah wikiHow jakoukoliv organizací nebo jednotlivcem pro nekomerční účely. Také zdarma šíříme náš open source software.


Považujeme se za hybridní organizaci, výdělečnou společnost, zaměřenou na vytváření celosvětového, veřejného dobra s ohledem na naši misi. Sami sebe finančně podporujeme zobrazováním volitelných reklam. Zatím se nedomníváme, že bychom vám měli reklamy vnucovat. Umožňujeme každému, aby si reklamy skryl kliknutím na tlačítko "skrýt reklamy" v pravé navigaci u každého článku, nebo jednoduchou registrací účtu, kterou se můžete připojit k naší komunitě editorů.


Chcete se naučit více? Vydejte se na prohlídku wikiHow.

EditKontaktujte nás

General Questions and Help
Snail Mail

wikiHow
530 Lytton Avenue, 2nd Floor
Palo Alto, CA 94301

Press Inquiries
Community Liaison

EditVysvětlení termínů

  1. Znalý filantrop je někdo, kdo dobrovolně sdílí, organizuje, vytváří nebo vylepšuje informace s úmyslem pomáhat ostatním.

Article Info

Categories: WikiHow Values

In other languages:

العربية: عن ويكي هاو, Français: À propos de wikiHow, Nederlands: Over wikiHow, Português: Sobre o wikiHow, Español: Acerca de wikiHow

Thanks to all authors for creating a page that has been read 428 times.